Podsumowanie konkursu plastycznego pt: '' Poznaj Jana Pawła II ''

 

Na konkurs plastyczny wpłynęło 40 prac dzieci z klas I- III Zespołu Szkół w Krynce.  W dniu 21 marca 2014 komisja w składzie: Teresa Dek, Jolanta Adamowicz i Anna Kopeć wyróżniła następujące prace: I miejsce - Kacper Rudnicki ucz. z kl. III, II miejsce - Karolina Niedziółka ucz. z kl. II, III miejsce - Weronika Czubek ucz. z kl. II.
Wyróżnienie: Maciej Piskorz ucz. z kl. I, Natalia Kłoczek ucz. z kl. III, Rafał Moskwiak ucz. z kl. III, Dominika Cielemęcka ucz. z kl. II, Julia Szczygielska ucz. z kl. I.
Najpiękniejsze prace zostały umieszczone na wystawie. Wyróżnionym przyznane będą nagrody rzeczowe, a wszystkim uczestnikom konkursu najlepsze oceny z religii. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. [T. D.]


Tobie, KSIĄŻKO, przyrzekamy!

19 marca dla wszystkich pierwszaków z naszej szkoły był z pewnością wyjątkowym dniem. Wielu z nich po raz pierwszy przekroczyło próg biblioteki szkolnej. Przyszli czytelnicy zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki, ich przeznaczeniem i gromadzonymi w nich zbiorami. Rozmawiali z panią bibliotekarką o różnicach pomiędzy wypożyczalnią a czytelnią, biblioteką a księgarnią. Przypomnieli,  co to znaczy szanować książki. W czytelni na dzieci czekały ciekawe niespodzianki, zagadki i zabawy literackie. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywały zakładki do książek. Po złożeniu przyrzeczenia pierwszaki zostały pełnoprawnymi czytelnikami. więcej>>

 


 

Odrobina kultury i rozrywki-wycieczka do Siedlec kl. IV-VI
Dnia 14 marca odbyła się wycieczka do Siedlec uczniów klas IV-VI. Głównym punktem programu był udział w "Spotkaniu z folklorem " w Centrum Kultury i Sztuki. Dzięki Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej CHODOWIACY zagadnienia dotyczące podlaskiego folkloru przedstawione w artystyczny sposób, okazały się bardzo ciekawe dla dzieci. Obejrzeliśmy przepiękne, kolorowe stroje, a każdy z nich został omówiony. Wielu wrażeń dostarczył nam pokaz tańców m.in. polki i krakowiaka oraz regionalne piosenki. Występy urozmaicone były opowiadaniem o warunkach życia mieszkańców XIX wiecznej wsi i ciekawą prezentacją multimedialną. Ale to nie wszystko! Jeden z naszych uczniów - Eryk Tomaszewski kl. V,  jako ochotnik wziął udział w prezentowanej przez Chodowiaków zabawie „Żuraw”. Gratulujemy odwagi!
Dalsza trasa wycieczki prowadziła do Parku Wodnego w Siedlcach. To tu mogliśmy się w pełni zrelaksować dzięki masażom i gejzerom powietrznym. Wspaniałą atrakcją były zjeżdżalnie i rwąca rzeka.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do restauracji Mc Donalds, a stamtąd już zadowoleni do swoich domów. To był naprawdę udany dzień! [A.K.]

Przedszkolaki poznają twórczość Józefa Czechowicza

11 marca przedszkolaki  z Krynki z dużym entuzjazmem i uśmiechem na twarzy wyruszyły na spacer. Nasze marszobranie miało swój cel, bo zmierzaliśmy z wizytą do Publicznej Biblioteki w Krynce. Nikt do samego końca nie wiedział, czym tym razem zaskoczy nas pani Danusia. Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie dzieciom twórczości Józefa Czechowicza. Na samym początku obejrzeliśmy teatrzyk do krótkiego opowiadania pt „ Jak groch wędrował”. Wzrok przykuwała piękna sceneria i kukiełki, w których przygotowanie zaangażowali się mieszkańcy wsi. Następnie, w  ludowych strojach, z odpowiednią intonacją głosu pani Danusia wraz z seniorkami odczytała jedną z kołysanek J. Czechowicza. Na zakończenie dla przedszkolaków przygotowane były kolorowanki tematycznie związane z twórczością poety oraz chrupiąca przekąska.
Dzieci podziękowały za mile spędzony czas, po czym udały się w powrotną , słodką drogę do przedszkola. Słodką, bo na pożegnanie każdy dostał  pysznego lizaczka.
Ps. Dziękujemy wszystkim paniom za wkład włożony w przygotowanie literackiego spotkania. Cieszymy się, że tak blisko naszego przedszkola możemy być widzami i słuchaczami żywej kultury słowa. [U.W]