MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLAS I – III

Dnia 08.12.2015r. uczniowie klas I-III razem z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. Wyjazd zorganizowano w ramach Mikołajek.  Najpierw obejrzeliśmy w Novym Kinie ekranizację jednej z najbardziej ulubionych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine'a de Saint Exupery'ego.  To niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Oglądaliśmy film o tym, co najważniejsze – o miłości i przyjaźni. Następnie udaliśmy się do Jednostki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Tutaj dzieci oglądały wyposażenie wozów strażackich, poznały ich przeznaczenie, zwiedzały budynek straży i obserwowały ćwiczenia strażaków w ramach Inspekcji Gotowości Operacyjnej czyli sprawności, wiedzy i gotowości. Uczestniczyło w tych ćwiczeniach dwóch absolwentów naszej szkoły i mieszkańców Krynki, a obecnie zawodowych strażaków – sekcyjny Grzegorz Dziewulski i sekcyjny Hubert Turski. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się ciekawej, odpowiedzialnej, ale i niebezpiecznej pracy strażaka. O służbie mundurowej marzą współcześnie nie tylko chłopcy, ale coraz częściej również dziewczęta. Kto wie, może w takiej służbie Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi znajdą się za kilka lat następni uczniowie czy uczennice naszej szkoły, wszak nie tylko Wojtek chciał zostać strażakiem. [A.Ch.]


Pomagamy małej Alicji!

 

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas dla osób potrzebujących. Każdy z Nas może pomagać i stać się wolontariuszem w bardzo prosty sposób.
W imieniu małej Alicji Skrzymowskiej z Łukowa,  i jej rodziny, bardzo prosimy o pomoc w wygraniu turnusu rehabilitacyjnego w konkursie karnawałowym na portalu Facebook zorganizowanym przez Centrum Intensywnej Terapii Olinek w Warszawie.
Ala cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pomóżmy jej wygrać  wyjazd na turnus rehabilitacyjny, który pomoże jej lepiej żyć z  tą bardzo rzadką chorobą! Wystarczy na portalu Facebook udostępnić i polubić fotografię ALICJI z galerii Olinek- nr 22 w celu uzyskania punktów. Można to zrobić tylko raz z realnego konta użytkownika Facebook. Głosowanie trwa do 14 grudnia do godz. 12.00.
W celu udostępnienia i polubienia fotografii ALICJI należy:
•    Wyszukać  konto Magdalena Skrzymowska (mama dziecka) lub konto Olinka wpisując: The Intensive Therapy Centre – Olinek,
•    Na osi czasu otworzyć zdjęcie 22- Alicja Skrzymowska z galerii Olinka- udostępnić (10 pkt dla Ali)  i polubić zdjęcie (1pkt).


Igrzyska młodzieży szkolnej w Szachach Drużynowych - etap powiatowy

 

Dnia3.12.2015r. w Zespole Szkół w Zalesiu odbyły się gminne zawody w Szachach Drużynowych. Naszą szkołę podczas etapu powiatowego reprezentowali Michał Pyrko, Igor Księcio uczniowie klasy VI oraz Katarzyna Rychlik i Maciej Wereszczyński uczniowie klasy IV. W wyniku rywalizacji nasi reprezentanci zajęli  III miejsce. Gratulujemy! [A.D.]


Wycieczka Marzeń do Krainy Bajek

W dniu 26 listopada klasa IV  wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki było przedstawienie „25 Lat Fantazji na Lodzie – Disney on Ice” na warszawskim Torwarze w wykonaniu międzynarodowych, obsypanych nagrodami, łyżwiarzy. W trakcie przedstawienie mogliśmy podziwiać ekscytującą choreografię, świetną oprawę muzyczną, wypełnioną znanymi hitami Disneya.. W każdej scenie widowiska arenę wypełniła muzyka i magia, które za każdym razem wciągnęła widownię do odkrywania czterech unikalnych krain z hałaśliwymi piratami, karaibskimi rytmami i wzruszającymi momentami. Zatem razem z aktorami odwiedziliśmy Lwią Skałę zamieszkałą przez Simbę, Timona i Pumbę; głęboko w morskiej toni odkryjemy tajemnicze podwodne królestwo Arielki; wybraliśmy się w podróż  z Piotrusiem Panem i  Wendy do Londynu, do Nibylandii. Byliśmy również  Arendelle, by przeżyć wspaniałą przygodę z siostrami Anną i Elsą, Kristoffem i przezabawnym Olafem.
Ponadto wartość artystyczną spektaklu wzbogaciły fantastyczne efekty specjalne, wraz z a pokaz sztucznych ogni w finale rewii zrobił również niemałe wrażenie. Korzystając z wizyty we Warszawie  zwiedziliśmy również Pałac w Łazienkach .Mimo mroźnej pogody, wybraliśmy się również na spacer po parku. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyły się zwierzątka napotkane na naszej trasie, z którymi dzieci z przyjemnością robiły sobie zdjęcia.
W drodze powrotnej wielką atrakcją dla dzieci była także kolacja  McDonald’s w Iganiach. Bez wątpienia wycieczka dostarczyła wielu emocji i z pewnością pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień. Wycieczkę zorganizowały nauczycielki G. Sobolewska i A. Wereszczyńska [G.S.]

 


XII Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie

 

W dniu 26 listopada 2015 r. odbył się XII Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie. Wśród 77 uczestników z 13 szkół naszej gminy znaleźli się i nasi reprezentanci. Najmłodsi: Zosia Wójcik i Bartek Siemionek  z kl.II przedstawili uroczą opowieść o zdolności zmyślania, przejawianej przez dzieci, recytując wiersz  J. Tuwima „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Natomiast uczennica kl. V Paulina Sadło prezentując utwór „Miasto” A. Kamieńskiej udowodniła,  że dla maluchów nie istnieją żadne „bariery” językowe.
W inny nastrój wprowadziła nas Zuzanna Mościcka z kl.V,  deklamując patriotyczny wiersz M. Konopnickiej „Tam, w moim kraju”. Niezwykłą pamięcią wykazały się uczennice kl. VI: Andżelika Tomaszewska i Ewelina Chromińska, które przygotowały dłuższe recytacje. Andżelika poetycko opowiedziała o zaczarowanym kocim świecie (L.J. Kern „W królestwie kotów”), zaś Ewelina świetnie poradziła sobie z utworem W. Badalskiej „Przepraszam smoku”. Wszyscy uczestnicy przeglądu byli bardzo wzruszeni, że na scenie mogli ujawnić swój talent recytatorski. Bo uczenie się wierszy na pamięć przez dzieci to kształcenie nie tylko ich  wyobraźni ale i bogacenie sfery uczuciowej Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki upominek i książkę dla szkoły. Dzieci przygotowywały panie: D. Łaska, B. Głębicka i. A. Kopeć  Serdecznie dziękujemy zdolnym uczestnikom i zachęcamy do udziału w przeglądzie już za rok! [A.K.]


Przedszkolaki z grup 3, 4 i 5 latków stworzyły EKOPOCIĄG

Dzieci z naszego przedszkola pod kierunkiem Pani Anity Krasuskiej i Pani Marty Polkowskiej stworzyły pracę konkursową na Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli organizowany przez serwis dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.
Prace konkursowe miały nawiązywać do tematu "Zrób to sam" i być wykonane z niepotrzebnych rzeczy lub ich elementów, a także z materiałów plastycznych. Nasz pociąg  wykonaliśmy z kartonów, korków, butelek plastikowych, worków, płyt CD, plastikowych opakowań po różnych produktach, wytłaczanek po jajkach, plastikowych sztućców, kubeczków, talerzyków, gazet, folii. Ekopociąg posłuży maluchom do segregacji plastikowych korków i zużytych baterii. Ważną rolę w tworzeniu naszego pociągu odegrali rodzice Przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za ich pomoc i zaangażowanie.